Vyberme si nejlepší úveř

Vyberme si nejlepší úvěr

Lámete si hlavu nad vyřízením úvěru? Uvažujete o hypotéčním úvěru na pořízení nemovitosti v osobním vlastnictvím? Anebo je pro vás svět finančních produktů příliš nepřehledný a sháníte komplexnejší informace. Sepsal jsem několik témat ke zvážení pro každého, kdo tuto otázku aktuálně řeší.


Dnešní doba na rozdíl od dob našich babiček je dobou, ve které prakticky každý z nás využívá různé finanční produkty, včetně úvěrů a půjček, chce-li si pořídit především vlastní bydlení. I když by bylo jistě ideální být bohatým dědicem či rentiérem výnosného podniku, pravda je taková, že většina lidí si prostě musí potřebnou finanční sumu vypůjčit. To je předmětem nesčetných diskusí, a to jak praktických, tak i hypotetických, neboť produktů existuje takřka nepřeberná škála a nesnadno se mezi nimi orientuje i kovaným odborníkům.

Svět nízkonákladových bank

V současné době se na finančních trzích stále více profilují nízkonákladové banky, které sice nemají za sebou dlouhou historii, ale ustupují od většiny poplatků, což je klienty vnímáno samozřejmě pozitivně. Podívejme se zde podrobněji na mBank, resp. úvěr od mBank, která v Česku působí od roku 2007. Spadá do retailového bankovnictví polské mBank, kterou vlastní skupina Commerzbank.

Hypotéční úvěr americkým způsobem

mBank přináší svým klientům mimo jiné druh hypotéčního úvěru, který je zcela neúčelovým, často označovaným jako půjčka na cokoliv. Jedná se o typ americké hypotéky, prostřednictvím které je možné obdržet peníze bez jejich vazby na konkrétní účel a moci tak financovat priority dle operativní potřeby. Ručí se pak zástavním právem k nemovitosti. O hypotéku může žádat i několik žadatelů společně, jejich počet však nesmí překročit čtveřici, podmínkou je, že žadatel musí mít stabilní zdroj příjmů.

Výše předmětného hypotéčního úvěru se pak pohybuje mezi částkou 200 000 Kč až 4 000 000 Kč, resp. 75 % hodnoty nemovitosti, která je zastavena. Splatnost je vymezena rozpětím od 12 měsíců až do 20 let v případě neúčelové hypotéky, resp. 25 let v případě konsolidace úvěrů. Poplatky za vyřízení a poskytnutí úvěru jsou pak v oblíbené nulové výši.

Jaké jsou výhody americké hypotéky?

Výhody této hypotéky pak představují bezplatné vedení běžného a úvěrového účtu, možnost mimořádných splátek až do výše 25 % úvěru ročně bez zpoplatnění, do výše poloviny hodnoty nemovitosti není potřebné dokládat příjmy. Potěší rovněž nabídka flexibilního on-line ocenění nemovitosti i garance úrokové sazby 30 dní od podpisu žádosti o úvěr.

Samozřejmě před finálním rozhodnutím je potřebné všechny dostupné finanční produkty i mimo prostředí mBank ještě porovnat aktuální finanční kalkulačkou či ještě lépe, vypracovat si vlastní hodnocení, ve kterém nebude nic opomenuto.

V čem je mBank dobrá?

Další zajímavým produktem, který patří rovněž do režie mBank je mHypotéka, dříve hypotéka Light, která ve všech letech 2012 – 2015 získala pravidelně primariát v soutěži Finanční produkt roku. Tuto soutěž organizuje odborný web zaměřený na finanční produkty Finparada.cz.

Jedná se o hypoteční úvěr určený pro fyzické osoby, které touto cestou mohou financovat pořízení rodinného domu nebo bytu v osobním vlastnictví, celoročně obyvatelné nemovitosti určené k individuální rekreaci, stavebního pozemku nebo družstevního bytu, kdy pak musí být hypotéka zajištěna jinou nemovitostí, která se nachází v osobním vlastnictví. Splátky jsou rozložitelné až do 40 let.

Individuální situaci a potřebnou výši splátek si pak zájemce jednoduše zjistí na webových stránkách mBank. Například žádá-li zájemce o hypotéku ve výši 1 450 000 Kč, přičemž hodnota nemovitosti nabízené k zajištění úvěru činí 1 812 500 Kč, doba splatnosti je 40 let, počet splátek je 480, fixní tříletá úroková sazba 1,54 % p. a., RPSN 1,93 %, pak výsledná měsíční splátka činí 4 048 Kč.

Co může pokrýt investiční hypotéka na cokoliv?

Investiční hypotéka, tedy hypotéka tzv. na cokoliv, kdy se ručí nemovitostí, může pokrýt skutečně širokou škálu možností. Jaké to tedy konkrétně jsou? Především se jedná o rekonstrukci nemovitosti bez povinnosti dokladování faktur, pořízení vybavení bytu, koupi rekreačního objektu, garáže, automobilu, karavanu.

Rovněž je možné financovat tímto prostřednictvím svůj koníček, např. pořízení výletní lodi, automobilového veterána či koupit rekreační nemovitost v zahraničí. Hypotéku lze rovněž využít k pokrytí studijních nákladů na soukromých školách či koupi cenných papírů a dalších strategických komodit.

Jakou variantu zvolit?

Na tuto otázku, kterou si klademe, se však bohužel nedá jednoznačně zodpovědět. Skutečně záleží na individuálních prioritách. Někdo klade důraz na maximální flexibilitu a operativnost a vyhovuje mu to, že nemusí vynaložené prostředky dokladovat. Naopak jiný nemá nejmenší problém s dlouhodobým plánováním i dokladováním a kloní se tak k variantě, v níž musí být všechny parametry předem přesně vymezeny.

Nezbývá než popřát každému při jeho výběru hodně štěstí i zdravého sebevědomí, kdy se nebude bát zeptat na jakékoliv otázky a konzultovat své nejasnosti a pochybnosti. Jedná se o rozhodnutí s dlouhodobými důsledky, takže rozhodně ostych zde nemá žádné místo. Lze ovšem využít i služeb finančního poradce, který se o vše podstatné postará sám.

Autor

Franta Pavlíček

Nezávislej hobby pisálek, jehož baví psát o životě.

2 komentáře: „Vyberme si nejlepší úvěr“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s